Adopcja dzieci

Adopcja dzieci w Kenii

Chcielibyśmy zaproponować Tobie skuteczną i wiarygodną formę pomocy dzieciom w Afryce. Pomoc tą realizujemy współpracując z  zaprzyjaźnioną nam Fundacją Księdza Orione Czyńmy Dobro dzięki której poznaliśmy m.in. siostrę Alicje Kaszczuk prowadzącą misję w wiosce Laare w Kenii.

Na czym polega adopcja na odległość:

Adopcja na odległość polega na wsparciu konkretnego dziecka w wiosce które jest sierotą lub, którego rodzice są w bardzo trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Są to głównie dzieci z rodzin wielodzietnych, często naznaczone wirusem HIV, który w tym regionie dotyka prawie 75% rodzin.

W Afryce jest wiele dzieci, które marzą o bezpiecznym domu i pójściu do szkoły. Edukacja jest jest tam płatna i niewiele rodzin stać, by wysłać dziecko do szkoły. Nie wspominając już o opiece medycznej. A to właśnie poprzez adopcje dziecka możemy zapewnić.
Wsparcie można to zrealizować bezpośrednio jako rodzina, firma czy instytucja. Szczegóły w linku:

https://misjeorione.pl/misja-laare/

Też jesteśmy rodzicami adopcyjnymi:

Osobiście poznaliśmy osoby które tworzą misje w Kenii, wolontariuszy jak i lekarzy bez granic. Sami jako rodzice mamy zaadoptowane dzieci właśnie z wioski Laare. W naszej drużynie mamy już wspólnie zaadoptowanych kilkadziesiąt dzieci. Zachęcamy do wsparcia projektów misyjnych w tej formie. Bieda którą znamy z naszych ulic nie ma nic wspólnego z tamtą biedą. Potrzeby są tam ogromne dlatego staramy się w rożny sposób wspierać też te inicjatywy. Mamy głębokie przekonanie, że ta forma pomocy daje naprawdę dużą szansę na zmianę na lepsze sytuacji w tym często zapomnianym przez świat regionie. Dowodem wiarygodności i sukcesów, które osiągają adoptowane dzieci dzięki wsparciu Polaków, jest poruszająca historia Laury, aktualnie studentki medycyny.

Jeśli chcesz zobaczyć jak dobro zatacza koło, zapraszamy cię do obejrzenia krótkiego filmu.

Dobro wraca, stań się światłem dla świata wspierając materialnie i duchowo dzieci w Kenii. Więcej szczegółów w linku:

  • Zostań naszym Patronem i miej stały udział i realny wpływ na zmianę świata na lepszy! Więcej na: Patron dobra

 

Zamknij Menu
0
Twoje słowa wsparciax
()
x