KUCHNIA I TOALETY DLA DZIECI
W UGANDZIE - 35 000 zł

35 009 PLN 100%

PROJEKT ZAKOŃCZONY

Zobacz realizacje projektu

Budowa kuchni i toalet dla 77 bezdomnych dzieci w Ugandzie zakończona! To dzięki Wam, możemy realnie zmieniać życie najbiedniejszych dzieci w Ugandzie na lepsze. Każde 20 zł to conajmniej 3 cegły tego budynku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z kolejnych etapów budowy. To wszystko jest możliwe właśnie dzięki twojemu wsparciu. Dziękujemy, że jesteś i wspólnie możemy zmieniać świat na lepsze😇

Kuchnia i toalety dla dzieci w Ugandzie

Dom w Kakyeka jest jednym z wielu placówek w Mbarara, który jest prowadzony przez charytatywną organizację Father Bash Foundation, założoną przez ojca Johna Bashaborę. Od ponad ośmiu lat Fundacja Serce do Serca wspiera jej podopiecznych, poprzez finansowanie wielu projektów i potrzeb. W 2018 roku nasze Stowarzyszenie wsparło finansowo, projekt budowy studni z pompą dla Szkoły Zawodowej dla dziecząt w Mbarara. 

Nasz cel: 

W ramach dalszej współpracy, chcemy wesprzeć kolejną inicjatywę. Projekt budowy kuchni z zapleczem gospodarczym i toaletą dla domu w Kakyeka. 

Potrzebujący: 

Podopieczni tego domu to bezdomne dzieci i młodzież w różnym wieku. Od szkoły podstawowej poprzez średnią, po studentów. 

Aktualna sytuacja: 

Aktualnie ma tam schronienie 77 osób. Mieszkają w małym budynku, składającym się z małego holu i 4 niewielkich pomieszczeń. Do dyspozycji mają jedynie małą łazienkę i jedną toaletę. Pozostałe toalety tzw. –latryny, są usytuowane na zewnątrz budynku.

Jakie są potrzeby: 

Potrzeby są bardzo duże. Pomieszczenia są bardzo słabo wyposażone, meble zniszczone, brak jest miejsca do spania. Część dzieci z konieczności śpi na podłodze, na bambusowych matach. Aktualnie największym problemem jest brak kuchni. Na ten moment stanowi ją palenisko, usytuowane na zewnątrz budynku. Brakuje też dodatkowych toalet. 

Realne wsparcie: 

Mimo bardzo trudnych warunków życia wychowankowie kończą szkoły, na różnych poziomach, włącznie ze studiami. Dzięki temu mogą w przyszłości wyrwać się z biedy. Podjąć dobrą pracę, utrzymać się samodzielnie i założyć rodzinę. Wielu wychowanków już w życiu dorosłym, pełni znaczące funkcję w miejscach swojej pracy. Są także członkami Father Bash Foundatoin i pomagają kolejnym potrzebującym dzieciom. 

Dzięki zaangażowaniu Fundacji Serce do Serca i ich obecności też na miejscu w Ugandzie warunki życia wielu dzieci zmieniło się na lepsze. Dostają szanse na edukacje i lepsze życie. Mieliśmy przyjemność poznać osobiście osoby prowadzące Fundacje Serce do Serca i ojca Johna Boshaborę. Wiemy jakie wartości i priorytety im przyświecają. Dlatego chcemy wspierać ich działania, ponieważ są wiarygodnym partnerem wdrażającym Ewangelie w czyn. 

Tym razem chcemy zebrać niezbędne środki finansowe potrzebne na wybudowanie kuchni z zapleczem i toalety. 

Stań się częścią zmiany tego miejsca na lepsze, stań się światłem dla Kakyeka

Polecamy też stronę: www.fundacjasercedoserca.pl 

Projekt oraz wycena:.