BUTY DLA BEZDOMNYCH

8 603 PLN 100%

PROJEKT ZAKOŃCZONY

Pomoc bezdomnym

Kiedy pomagasz jednej osobie, może nie zmieniasz całego świata, ale na pewno zmieniasz świat tej osoby.

Bo byłem głodny, a daliście mi jeść, byłem spragniony a daliście mi pić. (Mt25,35)
 
W naszych działań nie mogliśmy nie zauważyć potrzeb tych osób które często mijamy i nie widzimy albo może czasami nie chcemy widzieć. Podając rękę, dając też pożywienie i dobre słowo zaczelismy pomagać osobom bezdomnym. Dla nas często mało znaczący gest, który jednak dla osoby bezdomnej moze stac się tym pierwszym krokiem do odnalezienia nadziei i wiary w  lepszego jutro. 
I właśnie jeden z takich przypadkiem spotkanych znajomych „zaprowadził” nas do miejsca gdzie mieszka 87 osób bezdomnych często zapomnianych przez rodziny i najbliższych. Przy wsparciu i życzliwości opiekunów Domu Pomocna Dłoń w Błońsku staramy się dawać nadzieje poprzez poświęcony czas i wsparcie materialne. Organizujemy spotkania, gdzie wraz z duchownymi głosimy im Dobra Nowinę. Wiemy Kto może wypełnić najgłębsze pragnienia ich serc dlatego z radością chcemy im o Nim mówić.  Staramy się aby każde spotkanie było atrakcyjne i ciekawe. Wsparcie materialne jest ważne, ale często ważniejsze w tej sytuacji jest wsparcie duchowe. Spotkania z naszymi nowymi przyjaciółmi są cykliczne i zawsze z niecierpliwością my jak i oni ich wyczekujemy.

Buty dla bezdomnych - Dom Pomocna Dłoń w Błońsku

Ostatnie nasze spotkanie w Błońsku było pt. „Ojciec Pio- człowiek który stał się modlitwa”. Mieliśmy tez relikwie św. ojca Pio. Była tez kawa i ciasto. Przekazaliśmy w sumie 79 par butów ( 69 par zakupiliśmy, a 10 par otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionej fundacji). Dla osób na wózkach bez nóg czy stóp mieliśmy czapeczki z daszkiem. Kolejne spotkanie po którym widzieliśmy uśmiechy i radość w oczach naszych nowych przyjaciół. Wielką radością były kolejne pojednania z Bogiem w sakramencie spowiedzi. Dziękujemy księdzu za obecność i pomoc.
Wartość materialna tego projektu to w sumie: 8603 zł.
Udostępnij: