PIEKARNIA DLA AFRYKI - 11 000 zł

11 003 PLN 100%

PROJEKT ZAKOŃCZONY

Zobacz realizacje projektu
Aktualizacja zakończonego projektu „Piekarnia dla Afryki” – 24-02-2022
Piekarnie to skarb- mówią sami Malgasze! 
Piekarnie sprawdziły się lepiej niż kto kolejek zakładała. 
 
  • Dziennie wypiekają 450 bułek! 
  • 450 dzieci codziennie je pyszną bułkę, czasami jedyny posiłek w ciągi dnia. 
  • miesięcznie wypiekanych jest prawie 9 tyś bułek. 
 
Uśmiech na twarzach dzieci jest bezcenny. Nasze serce rosną po takich informacjach i mamy nadzieję, że i Wasze urosną.
 
Na koniec taka ciekawostka, którą można by nazwać: małe kwoty – wielkie rzeczy.
 
Przykład, jak 10 zł czyni dobro, bo dokładnie tyle kosztuje wypiek codziennie jednej bułki, przez cały miesiąc, dla jednego dziecka.
 
Dziękujemy Wam za wsparcie i gratulujemy! Dobro rodzi dobro! To było możliwe dzięki Waszej pomocy!
 
Warto pomagać! Bądźcie z nami i dalej zmieniajmy świat na lepszy!
Aktualizacja zakończonego projektu „Piekarnia dla Afryki” – 2
Pierwsze bułki na Madagaskarze upieczone!
Drodzy darczyńcy, piece które mogły powstać dzięki Waszej ofiarności odstały swoje tzn. głownie chodziło m.in. o wysuszenie i mogły zacząć oczekiwane działanie czyli wypiekanie pysznych bułek! To dzieki Wam na buziach wielu dzieci zagościł prawdziwy szczery uśmiech😄
Z relacji Siostry Alojzy Kwiatkowskiej dowiadujemy się, że „Pierwszego dnia upieczono i serwowano słodkie drożdżówki. Było ich aż 3 rodzaje: z konfiturami, które przygotowały Siostry, zwykle bez nadzienia i z cynamonem. Dzieci były zachwycone i same wybierały jaki rodzaj drożdżówki skosztują. Musielibyście ich widzieć..pełnia szczęścia.”
Z reszta sami zobaczcie na zdjęciach. Dziękujemy❤️Zmieniajmy razem świat👍 Więcej na stronie misji.
Aktualizacja projektu – 1
Aktualizacja projektu – 1
Pyszne chlebki coraz bliżej 🙂
Prace ruszyły pełną parą!!! Marzenia dzieci o świeżym pieczywie się urzeczywistniają i to też dzięki Waszej pomocy ❤️
Przesyłamy Wam kilka zdjęć z prac jak powstają piece. Zapraszamy Was po więcej szczegółów na stronę Misja na Madagaskarze https://www.facebook.com/Misja.Madagascar/
Bądźcie z nami, zapraszajcie znajomych i razem zmieniajmy świat na lepsze.
Zapraszamy też na naszego Facebooka https://www.facebook.com/Jeste%C5%9Bcie-%C5%9Awiat%C5%82em-443545279730244/
Tabela 1. Piece dla obu misji

Tabela 2. Pomieszczenie w misji Ankazoabo-SUD na przyszłą piekarnię i taras na piec

PIEKARNIA DLA AFRYKI

Uruchomienie piekarni dla 345 dzieci w Afryce

Współpracując z misjami oriońskimi i z Fundacją Księdza Orione Czyńmy Dobro podjęliśmy się zakupu 2 pieców do piekarni. Umożliwi to wyżywienie 345 dzieci na misjach Sióstr Misjonarek Miłosierdzia na Madagaskarze. 

Jaki jest cel: 

Projekt PIEKARNIE NA MADAGASKARZE polega na uruchomieniu dwóch piekarni w misjach oriońskich. Główny koszt stanowią piece. Większy trafi do Misji Ankazoabo-SUD, gdzie realizowany jest też projekt adopcji (wsparcia) na odległość. Mniejszy piec zostanie zamontowany w Misji Andrambato w stolicy kraju. Siostry Małe Misjonarki Miłosierdzia Orionistki pełnią na Madagaskarze posługę duszpasterską, są zaangażowane w działalność edukacyjną i opiekę zdrowotną. Siostry wiele pracy wkładają w budowanie relacji z miejscową ludnością. Niczego im nie narzucają, starają się służyć z miłością i szacunkiem do lokalnej tradycji. Jednocześnie pragną subtelnie uczyć Malgaszów samodzielności.

Dożywienie najuboższych rodzin:

Od jakiegoś czasu Siostry zaobserwowały, że poza tradycyjnym jedzeniem, Malgaszom smakuje także pieczywo i bułki. Stąd powstał pomysł by uruchomić dwie piekarnie. Przeszkoleni Malgasi w Ankazoabo-SUD i Andrambato mają szansę otrzymać pracę w piekarni. Piekarnie docelowo będą przynosić zysk dla misji ze sprzedaży chleba i bułek. Siostry będą mogły dożywiać dzieci objęte wsparciem w projekcie oraz pozyskają środki na dożywienie najuboższych rodzin z wiosek. Koszt zakupu dwóch pieców: dużego (dla Ankazoabo-SUD) i małego (dla Andrambato) wynosi w przybliżeniu 8.257,00 zł (tabela nr 1). W Misji Andrambato będzie łatwiej uruchomić piekarnię, gdyż Siostry dysponują funkcjonalną kuchnią. Piec zaś będzie montowany na zewnątrz, bo warunki atmosferyczne powodują, że w pomieszczeniu byłoby za gorąco.

Piekarnia w Ankazoabo-SUD wymaga większych nakładów finansowych. Przede wszystkim należy doliczyć koszty adaptacji jednego z pomieszczeń, które do tej pory było wielofunkcyjne (służyło np. za kuchnię, czasem za klasę szkolną). Docelowo będzie tam kuchnia, gdzie będzie przygotowywane ciasto do wypieku. Pomieszczenie jest dość duże 6 x 8 m2 i wymaga gruntownego remontu. Koszt remontu i wyposażenia 
w przybliżeniu wynosi 2.000,00 zł. Należy także zorganizować transport pieca ze stoicy przez Toliara do misji, gdyż bezpośredni transport nie jest możliwy.  Piec będzie zamontowany na zewnątrz ze względu na upały (prawdopodobnie na terasie). Ponadto potrzeba na start zaopatrzyć Siostry w mąkę, by produkcja pieczywa ruszyła i mogła z czasem stać się dochodowa. Łącznie koszt uruchomienia projektu wynosi 11.000,00 zł. 
Dla ludności malgaskiej, jak również dla misji oriońskich, jest to ogromna kwota, której nie są w stanie pozyskać inaczej, jak tylko przy pomocy Ludzi dobrej woli.

Przekazując darowiznę sprawisz, że ubogie malgaskie dzieci, objęte pomocą, będą miały możliwość wzbogacić swój bardzo skromny posiłek, którego głównym składnikiem jest ryż, o świeże chrupiące pieczywo.

CAŁY DOCHÓD Z OBU PIEKARNI BĘDZIE PRZEZNACZONY NA DOŻYWIANIE DZIECI OBJĘTYCH WSPARCIEM W PROJEKCIE ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ. PIECZYWO TRAFI TAKŻE DO NAJUBOŻSZYCH RODZIN Z WIOSEK.

Tabela 1. Piece dla obu misji

Tabela 2. Pomieszczenie w misji Ankazoabo-SUD na przyszłą piekarnię i taras na piec