POMOC RODZINIE PANI ELI - 34 000 zł

10 PLN %

Możesz też skorzystać z PayPal lub karty kredytowej:

Pomoc rodzinom

Jesteśmy światłem dla rodzin. Bo rodzina jest najważniejsza. ​

Udzielamy wsparcia rodzinom, rodzicom samotnie wychowującym dzieci, rodzinom dotkniętym cierpieniem, ubóstwem i wykluczeniem. Naszym głównym celem jest pomoc w zlikwidowaniu egzystencjonalnego problemu który przygniata rodzinę i nie pozwala jej wstać z kolan. Staramy się zapewnić im godne i bezpieczne warunki do życia i rozwoju. Szczególna uwagę zwracamy na poprawę możliwości dzieci i młodzieży. Podając rękę staramy się zapalić światełko w szarym tunelu rzeczywistości co ma inspirować do zmiany życia. Chcemy rozpalać wiarę i nadzieje na lepsze jutro.

Pomoc rodzinie Pani Elżbiety z Wioski k/Wolsztyna

Sytuacja rodziny

Pani Elżbieta jest wdową wychowująca dwoje niepełnosprawnych dzieci.

Syn Pani Eli, 14 letni Mateusz cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, porusza się na wózku inwalidzkim i jest cewnikowany.

Córka Pani Eli, 13 letnia Weronika jest niepełnosprawna w stopniu lekkim. Dzieci są uczniami Szkoły Specjalnej nr 4 w Wolsztynie. Mateusz ma bardzo dobrą pamięć, interesuje się np. samochodami, jest bardzo zainteresowany otaczającym go światem. Weronika chętnie pomaga w domu, bardzo lubi się uczyć – w VI klasie miała świadectwo z wyróżnieniem. Pomaga w opiece nad starszym bratem.
Główną i w zasadzie jedyną atrakcją dzieci są wyjazdy do szkoły w Wolsztynie. Rodzina bardzo dużo wycierpiała do tej pory. Pierwszy mąż Pani Elżbiety zmagał się z alkoholizmem, popełnił samobójstwo, ich jedyny syn również popełnił samobójstwo. Pani Ela wyszła za mąż po raz drugi, urodziła 2 niepełnosprawnych dzieci, które bardzo kochali. Wszystko miało się ułożyć, mąż Pani Eli zaczął remont domu, niestety zachorował i zmarł na raka. Wtedy Pani Ela załamała się i nie była w stanie zająć się dziećmi, na pewien czas trafiły do rodziny zastępczej. Pomoc okazali ludzie dobrej woli, Pani Elżbiecie udało się pokonać chorobę i odzyskać dzieci.

Potrzeby rodziny

  • Największym problemem jest przeciekający dach, nawet przy niewielkich opadach woda przedostaje się do środka. W związku z tym ściany i sufity wymagają remontu (izolacja, malowanie), czego jednak nie warto robić przed wykonaniem remontu dachu.
  • Całościowy remont potrzebny jest też w łazience, która nieremontowana jest od kilkudziesięciu lat i praktycznie nie nadaje się do użytkowania. Do wymiany jest instalacja hydrauliczna, armatura, okno i drzwi.
  • brak ciepłej wody
  • brak podstawowych sprzętów AGD, zużyte rozpadające się meble.
  • odzież i obuwie dla dzieci.

Dom i zabudowania gospodarcze pamiętają czasy powojenne, działka umiejscowiona jest na odludziu, w polu, poza wsią.

Jak chcemy pomóc

  • chcemy pokryć koszty remontu dachu i łazienki (w przypadku łazienki chcemy skorzystać też z dofinansowania PEFRON)
  • kupno niezbędnych sprzętów gospodarstwa domowego
  • zakup kart podarunkowych do sklepu z odzieżą i obuwiem.
  • zebranie środków czystości, higienicznych i żywnościowych nie psujących się.

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby chcące włączyć się w pomoc tej rodzinie.

Zamknij Menu