POMOC RODZINIE PANI ELI - 34 000 zł

34 370 PLN 100%

PROJEKT ZAKOŃCZONY

Realizacja projektu pomocy dla Pani Eli z Wioski.

Kompleksowy remont dachu i remont łazienki i kuchni zakończony.

W trakcie remontu łazienki  zostało wyodrębnione nowe pomieszczenie na kotłownie, a łazienka musiała być remontowana od podstaw. 

W trakcie remontu napotkaliśmy na wiele prac dodatkowych których w ramach pomocy tej rodzinie nie mogliśmy nie zrobić.

Cześć z tych prac była po prostu niezbędna z racji bezpieczeństwa, lub też poprawy funkcjonalnej pomieszczeń.

Dodatkowe wsparcie:

 • Otrzymaliśmy tez w trakcie prac dodatkowe wsparcie.
 • Dzięki pomocy firmy Melbex z Wolsztyna powstała nowa piękna zabudowa kuchenna.
 • Udało się tez zamontować nowe drzwi wejściowe i drzwi do kotłowni, które otrzymaliśmy od firmy Furmaniak z Rostarzewa.
 • Szczególne uznania dla wykonawcy remontu, który całym sercem zaangażował się w tą pomoc i przemienił to miejsce w niewiarygodny sposób.

Co się zmieniło po remoncie:

 • Niepełnosprawny dializowany 15 letni Mateusz sam może wjechać wózkiem do łazienki. Wziąć ciepły prysznic. Wcześniej mama nosiła go na rękach grzejąc wodę w garnku.
 • Kuchnia jako centrum tego domu stała się pięknym i bezpiecznym miejscem. Nowe meble, nowy sprzęt AGD.
 • No i dach, który był dziurawy przez co wszechobecna wilgoć i grzyb na ścianach całego domu. Odbijało się to ostatecznie na zdrowiu dzieci i Pani Eli. Teraz jest nowy, szczelny i bezpieczny.

To wszystko było możliwe dzięki Waszej pomocy, pracy i zaangażowaniu wielu osób. Dziękujemy za Wasze zaufanie i wsparcie. Dziękujemy że jesteście😀

Wielka nasza radość jak możemy zobaczyć, jak to co wspólnie robimy, jak Ewangelia wdrożona w czyn zmienia na lepsze życie kolejnej rodziny! 

Pomoc rodzinom

Jesteśmy światłem dla rodzin. Bo rodzina jest najważniejsza. ​

Udzielamy wsparcia rodzinom, rodzicom samotnie wychowującym dzieci, rodzinom dotkniętym cierpieniem, ubóstwem i wykluczeniem. Naszym głównym celem jest pomoc w zlikwidowaniu egzystencjonalnego problemu który przygniata rodzinę i nie pozwala jej wstać z kolan. Staramy się zapewnić im godne i bezpieczne warunki do życia i rozwoju. Szczególna uwagę zwracamy na poprawę możliwości dzieci i młodzieży. Podając rękę staramy się zapalić światełko w szarym tunelu rzeczywistości co ma inspirować do zmiany życia. Chcemy rozpalać wiarę i nadzieje na lepsze jutro.

Pomoc rodzinie Pani Elżbiety z Wioski k/Wolsztyna

Sytuacja rodziny

Pani Elżbieta jest wdową wychowująca dwoje niepełnosprawnych dzieci.

Syn Pani Eli, 14 letni Mateusz cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, porusza się na wózku inwalidzkim i jest cewnikowany.

Córka Pani Eli, 13 letnia Weronika jest niepełnosprawna w stopniu lekkim. Dzieci są uczniami Szkoły Specjalnej nr 4 w Wolsztynie. Mateusz ma bardzo dobrą pamięć, interesuje się np. samochodami, jest bardzo zainteresowany otaczającym go światem. Weronika chętnie pomaga w domu, bardzo lubi się uczyć – w VI klasie miała świadectwo z wyróżnieniem. Pomaga w opiece nad starszym bratem.
Główną i w zasadzie jedyną atrakcją dzieci są wyjazdy do szkoły w Wolsztynie. Rodzina bardzo dużo wycierpiała do tej pory. Pierwszy mąż Pani Elżbiety zmagał się z alkoholizmem, popełnił samobójstwo, ich jedyny syn również popełnił samobójstwo. Pani Ela wyszła za mąż po raz drugi, urodziła 2 niepełnosprawnych dzieci, które bardzo kochali. Wszystko miało się ułożyć, mąż Pani Eli zaczął remont domu, niestety zachorował i zmarł na raka. Wtedy Pani Ela załamała się i nie była w stanie zająć się dziećmi, na pewien czas trafiły do rodziny zastępczej. Pomoc okazali ludzie dobrej woli, Pani Elżbiecie udało się pokonać chorobę i odzyskać dzieci.

Potrzeby rodziny

 • Największym problemem jest przeciekający dach, nawet przy niewielkich opadach woda przedostaje się do środka. W związku z tym ściany i sufity wymagają remontu (izolacja, malowanie), czego jednak nie warto robić przed wykonaniem remontu dachu.
 • Całościowy remont potrzebny jest też w łazience, która nieremontowana jest od kilkudziesięciu lat i praktycznie nie nadaje się do użytkowania. Do wymiany jest instalacja hydrauliczna, armatura, okno i drzwi.
 • brak ciepłej wody
 • brak podstawowych sprzętów AGD, zużyte rozpadające się meble.
 • odzież i obuwie dla dzieci.

Dom i zabudowania gospodarcze pamiętają czasy powojenne, działka umiejscowiona jest na odludziu, w polu, poza wsią.

Jak chcemy pomóc

 • chcemy pokryć koszty remontu dachu i łazienki (w przypadku łazienki chcemy skorzystać też z dofinansowania PEFRON)
 • kupno niezbędnych sprzętów gospodarstwa domowego
 • zakup kart podarunkowych do sklepu z odzieżą i obuwiem.
 • zebranie środków czystości, higienicznych i żywnościowych nie psujących się.

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby chcące włączyć się w pomoc tej rodzinie.