Lepsze jutro dla Dominika
13 500 zł

Lepsze jutro dla Dominika
13 500 zł

13 500 PLN 100%

PROJEKT ZAKOŃCZONY

Nasz cel:

  • pokrycie kosztu rehabilitacji na minimum 6 miesięcy 
  • zakup łóżka rehabilitacyjnego
  • zakup lodówko-zamrażarki

Aktualna sytuacja:

Dominik jest osobą niepełnosprawną w stopniu znacznym. 11 lat temu został brutalnie pobity i od tego czasu uzależniony jest od pomocy wielu osób, a najbardziej od mamy, która niestety też zmaga się z wieloma ograniczeniami zdrowotnymi (cukrzyca, zwyrodnienia stawów biodrowych ograniczające zdolność poruszania się, endoproteza) 

  • Pogrążeni w cierpieniu​

Sytuacja drastycznie się pogorszyła latem ub. roku z powodu udaru, którego doznała mama Dominika. Wskutek tego od lipca jest również osobą niechodzącą, mającą niesprawne lewe kończyny.

Jednak największą stratą i rozpaczą była dla nich śmierć starszego brata Dominika, który zmarł na nowotwór. Był to kolejny ogromny cios dla nich obojga. 

Dominik jednocześnie zmaga się z wieloma dolegliwościami i ograniczeniami. Jednym z nich są bardzo mocne bóle głowy. Często wzywał pogotowie podejrzewając udar i bojąc się o życie swoje i swojej niepełnosprawnej mamy. Lekarz neurolog skierował go na TK głowy. Wynik badania wykazał kolejne problemy zdrowotne m.inzanik kory mózgowej w obu półkulach (rozległe obszary), zmiany w pniu mózgu, duże obszary neurodegeneracyjne (pourazowe), utrata neuronów oraz połączeń między nimi. Oprócz tych powikłań występuje niewyraźna mowa i oczopląs. 

  • Siła do walki

Mimo tego cierpienia i wszystkich trudności Dominik nauczył się pielęgnować mamę jedną ręką, zmienia pieluchy, robi zastrzyk z insuliny, przyniesie herbatę – i tak żyją. Oboje próbują chodzić przy chodzikach, choć zbytnio nie ma gdzie, ponieważ pokój jest mały i zastawiony łóżkami, nawet do balkonu nie ma dojścia. Potrafi się w tym wszystkim jeszcze uśmiechać wierząc że ich los może kiedyś odmieni się na lepsze.

Jak chcemy pomoc:

Potrzeb jest wiele, ale najważniejsza to rehabilitacja. Na niej chcemy się skupić i opłacić co najmniej półroczną rehabilitacje, która pomoże w powrocie do sprawności i w miarę samodzielnego funkcjonowania. 

Niezbędne jest nowe łóżko rehabilitacyjne i nowa lodówko-zamrażarka.

Dodatkowo chcemy zakupić potrzebne środki codziennego użytku. 

Niepełnosprawność i ograniczenia zdrowotne i materialne powodują, że Dominik nie jest wstanie wyjść z kręgu biedy i cierpienia. Sami z swoimi schorzeniami nie są wstanie wyjść nawet z mieszkania. Środki, którymi dysponują często nie wystarczają nawet na rzeczy niezbędne do przeżycia. Dlatego wspólnie z Fundacją Księdza Orione Czyńmy Dobro, której Dominik jest podopiecznym chcemy zmienić jego życie na lepsze. 

Wpłaty można też realizować w tradycyjny sposób, przelewem zwykłym. Dane do przelewu: https://jestescieswiatlem.pl/kontakt/ W tytule przelewu prosimy wpisać: Lepsze Jutro dla Dominka. W tym przypadku zielony pasek postępu zbiórki aktualizuje się w ciągu 48 godzin.

Zapraszamy cię do pomocy. Wspólnie pomóżmy Dominikowi w powrocie do normalności.