Pomoc dla Joasi 11 500 zł

Pomoc dla Joasi 11 500 zł

11 500 PLN 100%

PROJEKT ZAKOŃCZONY

Realizacja projektu - aktualizacja:

Dzięki wsparciu wielu osób udało się zakończyć pomoc dla Joasi i jej mamy.
Szczególne podziękowania dla Macieja i firmy Melbex za wsparcie i realizację kuchni i potrzebnych mebli.
Udało się też zrealizować:

 •  zakup pieca do grzania wody
 • zakup pralki i suszarki
 • zakup sprzętu kuchennego AGD
 • wykonanie zabudowy kuchni oraz mebli (komoda, stół, 4 krzesła) – firma Melbex

Dziękujemy każdej osobie która w jakikolwiek sposób pomogła w realizacji tej akcji.
Dziękujemy za wsparcie i Wasze zaufanie!

Nasz cel:

 • pokrycie kosztu remontu kuchni (meble, wyposażenie) 
 • zakup pieca do grzania wody
 • zakup pralki
 • zakup stabilizatora i krzesła dla niepełnosprawnych
 • zakup niezbędnych mebli

Aktualna sytuacja:

Pani Izabela samotnie wychowuje ciężko chorą 21-letnią córkę. Odeszła od męża kilka lat temu, przez wiele lat była ofiarą przemocy. Jest matką 5 dzieci, pozostała czwórka jest pełnoletnia i mieszka oddzielnie.

 • pomimo trudności

Joasia cierpi na dziecięce 4-kończynowe porażenie mózgowe, znaczną skoliozę, liczne choroby wewnętrzne. Dziewczyna wymaga stałej opieki podczas wszystkich czynności, nie ma władzy nad własnym ciałem. Mama zabiera córkę na długie spacery w wózku inwalidzkim, postarała się o specjalistyczny rower (nie może być używany ze względu na brak stabilizatora – siodełka dla dziecka).

Większość skromnych środków finansowych Pani Iza przeznacza na opłacenie mieszkania i bieżące potrzeby życiowe.

 • walka Matki

Opieka nad Joasią wymaga całodobowej troski, dziewczyna jest bardzo osłabiona. W ostatnim roku wiele przeszła, np. 3 operacje ratujące życie, usunięto jej kilka guzów m.in. z okolic nerek. Cierpienie, którego doświadczyła (najpierw lata bólu, potem długie i trudne diagnozowanie) spowodowało, że straciła siły do walki i poddała się – jak mówi mama – pierwszy raz w życiu

Ma jednak bardzo dzielną Mamę, która stopniowo pokonuje kolejne przeszkody i przeciwności. Udało się przywrócić Joasi wiarę w wartość jej wypełnionego cierpieniem życia. Uśmiech wraca, gdy mogą wyjechać na zewnątrz, na ulubione spacery (…)

Aktualnie mama z niepełnosprawną córką wynajmuje kawalerkę, otrzymała niedawno mieszkanie komunalne do remontu (łazienka i pokój z kuchnią). Pani Iza we własnym zakresie i dzięki pomocy ludzi wymieniła instalację elektryczną i sanitarną, podłogi i ściany (położona glazura, panele, malowanie, remont łazienki).

Największym problemem jest brak kuchni, bez której Pani Iza nie może zamieszkać. Kontynuacja remontu pozostaje poza możliwościami kobiety, obecnie płaci podwójne opłaty – również czynsz za remontowane mieszkanie.

Jak chcemy pomóc:

Potrzeb jest wiele, ale najważniejszy jest remont kuchni (niezbędne wyposażenie: lodówko-zamrażarka, pralka, bojler, piekarnik, meble).

Potrzebne są też lampy do pokoju, zasłony i pościel. Dodatkowo chcemy zakupić stabilizator do roweru dla niepełnosprawnych i specjalne krzesełko używane podczas kąpieli.

Środki, którymi dysponują często nie wystarczają nawet na rzeczy niezbędne. Pani Iza cierpi na znaczny astygmatyzm i nie stać jej obecnie na wykupienie dla siebie okularów.

Wpłaty można realizować przez „wpłać teraz” lub w tradycyjny sposób, przelewem zwykłym. 

Dane do przelewu: https://jestescieswiatlem.pl/kontakt/ 

W tytule przelewu prosimy wpisać: Pomoc dla Joasi. W tym przypadku zielony pasek postępu zbiórki aktualizuje się w ciągu 48 godzin.

Zapraszamy cię do pomocy. Wspólnie zmieńmy na lepszy świat niepełnosprawnej Joasi i jej mamy.