Budowa 1-go domu dla bezdomnych dzieci w Ugandzie 65 000 zł

Budowa domu dla bezdomnych dzieci w Ugandzie 65 000 zł

65 170 PLN 100%

PROJEKT ZAKOŃCZONY

Realizacja projektu:

Projekt budowy domu dla bezdomnych dzieci w Ugandzie jest zakończony i zrealizowany w całości! Udało się tez wyposażyć domek w niezbędne podstawowe rzeczy typu łóżka itp.
Dzieci wprowadziły się już i mieszkają!
 
Dziękujemy, a jednocześnie gratulujemy wszystkim, którzy wsparli ten projekt!
 
Udało nam się wspólnie uratować 16 bezdomnych dzieci dając im nadzieję i szanse na normalne życie❤️❤️❤️
 
Ps. Domek ten jest pierwszym z 4 zaplanowanych domków w tym miejscu. Już niebawem uruchomimy zbiórkę na drugi domek, który da szanse na życie następnym 16 dzieciom.
 
Serca nasze się radują!!! 
Dziękujemy że jesteście i wspólnie możemy zmieniać świat na lepszy🤩

Pomóż nam wybudować dom dla 16 bezdomnych dzieci w Ugandzie.

Każde 20 zł to co najmniej 3 cegły tego domu! 

Kilka przykładowych kosztów budowy:

 • 150 zł – oświetlenie i instalacja ppoż. jednego pokoju dziecięcego 
 • 350 zł – okno do pokoju dla dzieci 
 • 3500 zł – wszystkie okna 
 • 750 zł – drzwi do pokoju 
 • 6000 zł – wszystkie drzwi w domu
 • 350 zł – instalacja elektryczna
 • 920 zł – podłogi w całym domu
 • 1000 zł – oświetlenie i instalacja ppoż. całego domu
 • 1500 zł –  ściany wewnętrzne jednego pokoju 
 • 9000 zł – dach
 • 14000 zł – fundamenty, ściany nośne

Sam zdecyduj ile domu chcesz wybudować!

Komu pomagamy:

Pomagamy dzieciom bezdomnym, porzuconym przez rodziców i swoich bliskich. Pozostawiane często w szpitalu, na ulicy, w śmietnikach czy nawet wyrzucane do latryn.

Dzieci te są podopiecznymi domu dziecka Babies Home w Mabarara w Ugandzie.

Właśnie tam znalazły ocalenie, szanse na życie i dach nad głowa. Otrzymują jedzenie, ubranie oraz opiekę pracowników Father Bash Foundation, która prowadzi tą placówkę. 

Dzieci maja możliwość edukacji w klasie szkolnej na terenie Babies Home oraz kontynuują edukację w szkołach, prowadzonych przez Fundację ojca Johna Bashabory. Pierwszy wybudowany dom, zostanie przeznaczony dla najstarszych dzieci, podopiecznych tej placówki. 

Na czym polega pomoc:

Pomoc ma polegać na sfinansowaniu budowy domu, który powstanie w ramach projektu „Father Bash Heart to Heart Childrens City” w miejscowości Kabare realizowanej przez Fundacje Serce do Serca.
 
Dom będzie się składał z : 
 • 4 pokoi, po 2 łóżka piętrowe w każdym
 • pokój dzienny 
 • jadalnia 
 • 2 łazienki

Aktualna sytuacja:

Aktualnie w Babies Home mieszka 145 dzieci. Podopieczni mieszkają na terenie Babies Home, w budynkach nie przystosowanych dla dzieci, szczególnie starszych. Wszystkie śpią w 3 pomieszczeniach, przeznaczonych na sypialnie. Jest więc bardzo duże zagęszczenie! 

Dzieci z konieczności, śpią po dwoje, troje na jednym łóżku. Jest to sytuacja bardzo trudna. Dzieci rosną i potrzebują coraz więcej miejsca. 

Poza tym dzieci bezdomnych cały czas przybywa. Starsi wychowankowie pilnie potrzebują nowego domu, gdzie będą mogli docelowo mieszkać i żyć, kształcić się i usamodzielniać. Ta sytuacja, stała się inspiracją do powstania tego ważnego projektu budowy „miasteczka” w Kabare. W nowo wybudowanych, docelowo 4 domach, zamieszka kilkadziesiąt  wychowanków. To będą  ich prawdziwe domy, dzięki którym odzyskają swoją  godność i tożsamość!

Szansa i realne wsparcie:

Mimo bardzo trudnych warunków życia wychowankowie placówki prowadzonej przez Father Bash Foundatoin kończą szkoły na różnych poziomach, włącznie ze studiami. Dzięki temu mogą w przyszłości wyrwać się z biedy. Podjąć dobrą pracę, utrzymać się samodzielnie i założyć rodzinę. Wielu wychowanków już w życiu dorosłym, pełni znaczące funkcję w miejscach swojej pracy. Są także członkami Father Bash Foundatoin i pomagają kolejnym potrzebującym dzieciom.

Aktualnie placówka o. Johna udziela wsparcie ponad 12 tyś dzieci w tym właśnie kilkuset dzieciom najbiedniejszym i bezdomnym. To właśnie tu wiele dzieci znajduje ocalenie i szanse na życie. 

Kontynuacja naszych działań:

Kolejny raz wspólnie z Fundacją Serce do Serca chcemy zmienić świat tych najbiedniejszych dzieci na lepszy. Nasi przyjaciele z zaprzyjaźnionej Fundacji wspierają podopiecznych już od ponad 10 lat poprzez finansowanie wielu projektów. Więcej informacji: http://www.fundacjasercedoserca.pl/

 • Naszą drużyną w 2018 roku zebraliśmy środki na budowę studni z pompą dla Szkoły Zawodowej dla dziewcząt w Mbarara. 

Chcemy dalej wspierać dzieci w tym miejscu, ponieważ wiemy jak bardzo potrzebują pomocy. 

Szczególnie teraz w czasie pandemii, która niestety dotyka najbardziej właśnie tych najbiedniejszych. 

Każde 20 zł to conajmniej 3 cegły tego domu! Sam zdecyduj ile domu chcesz wybudować. Zaproś rodzinę, znajomych, firmę w której pracujesz i daj szanse bezdomnym dzieciom na bezpieczne dzieciństwo, na własną tożsamość i możliwość godnego życia.

 • Zostań naszym Patronem i miej stały udział i realny wpływ na zmianę świata na lepszy! Więcej na: Patron dobra