jestescieswiatlem-adopcja-na-odleglosc
Adopcja dzieci

Adopcja dzieci w Kenii

Chcielibyśmy zaproponować Tobie skuteczną i wiarygodną formę pomocy dzieciom w Afryce. Pomoc tą realizujemy współpracując z  zaprzyjaźnioną nam Fundacją Księdza Orione Czyńmy Dobro dzięki której poznaliśmy m.in. siostrę Alicje Kaszczuk prowadzącą misję w wiosce Laare w Kenii.

Na czym polega adopcja na odległość:

Adopcja na odległość polega na wsparciu konkretnego dziecka w wiosce które jest sierotą lub, którego rodzice są w bardzo trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Są to głównie dzieci z rodzin wielodzietnych, często naznaczone wirusem HIV, który w tym regionie dotyka prawie 75% rodzin.

W Afryce jest wiele dzieci, które marzą o bezpiecznym domu i pójściu do szkoły. Edukacja jest jest tam płatna i niewiele rodzin stać, by wysłać dziecko do szkoły. Nie wspominając już o opiece medycznej. A to właśnie poprzez adopcje dziecka możemy zapewnić.
Wsparcie można to zrealizować bezpośrednio jako rodzina, firma czy instytucja. Szczegóły w linku:

https://misjeorione.pl/misja-laare/

Też jesteśmy rodzicami adopcyjnymi!

Działając w Stowarzyszeniu i w Fundacji mieliśmy okazję osobiście poznać osoby które tworzą Misje w Kenii, wolontariuszy jak i lekarzy bez granic. Sami jako rodzice również mamy zaadoptowane dzieci właśnie z wioski Laare.

W naszej drużynie Jesteście Światłem mamy już wspólnie zaadoptowanych kilkadziesiąt dzieci. Zachęcamy do wsparcia projektów misyjnych w tej formie. Bieda którą znamy z naszych ulic nie ma nic wspólnego z tamtą biedą. Potrzeby są tam ogromne dlatego staramy się w rożny sposób wspierać też te inicjatywy.

Mamy głębokie przekonanie, że ta forma pomocy daje naprawdę dużą szansę na zmianę na lepsze sytuacji w tym często zapomnianym przez świat regionie. Dowodem wiarygodności i sukcesów, które osiągają adoptowane dzieci dzięki wsparciu Polaków, jest poruszająca historia Laury, aktualnie studentki medycyny.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak dobro zatacza koło, zapraszamy cię do obejrzenia krótkiego filmu:

Dobro wraca, stań się światłem dla świata wspierając materialnie i duchowo dzieci w Kenii. Więcej szczegółów na stronie: https://misjeorione.pl/misja-laare/

  • Zostań naszym Patronem i miej stały udział i realny wpływ na zmianę świata na lepszy! Więcej na: Patron dobra