Bilety do Nieba - Zbieramy na I etap SERCE9!

Cel zbiórki:

Bilety do Nieba

Data rozpoczęcia:

15.06.2024

Zgłaszający zbiórkę:

Fundacja Jesteście Światłem / Adrian Pakuła

Budowa szkoły 115 000 zł

3 950 zł z 15 000 zł
26%

Cel zbiórki:

Budowa szkoły na Madagaskarze

Data rozpoczęcia:

23.10.2021

Zgłaszający zbiórkę:

Fundacja Jesteście Światłem

Nazywam się Adrian Pakuła i chcę Cię zaprosić do wsparcia niezwykle ważnego dzieła, przez które możemy zdobyć dla dzieci – BILETY DO NIEBA! 

Jestem twórcą, ale przede wszystkim jestem rodzicem. Jako ojciec i osoba wierząca wiem, że pośród wszystkich obszarów życia mojego dziecka, o jakie powinienem się zatroszczyć – najważniejszym jest życie duchowe. Jeśli dam mojej córeczce cały świat, a ona ostatecznie nie znajdzie się w niebie – wszystko co jej dałem, nie będzie znaczyło zupełnie NIC. 

Dlatego właśnie przygotowujemy projekt SERCE9 dla dzieci!

O co chodzi ?

Pragniemy zatroszczyć się o dusze dzieci. Mamy na to konkretny pomysł i potrzebujemy wsparcia. Chcemy opracować kompleksowe materiały drukowane oraz multimedialne, które pomogą dzieciom przeżyć i odprawić nabożeństwo DZIEWIĘCIU PIERWSZYCH PIĄTKÓW MIESIĄCA.

Dlaczego to jest tak ważne ?

Ze względu na obietnice, które Pan Jezus złożył każdemu, kto odprawi to nabożeństwo. 

Jest ich 12, a jedną z najważniejszych jest ta, że taka osoba otrzyma w godzinie swojej śmierci wszystkie najważniejsze łaski, potrzebne jej do zbawienia. Innymi słowy – odprawienie tego nabożeństwa jest jak zdobycie BILETU DO NIEBA! Możemy w ten sposób zdobyć dla dzieci i z dziećmi to, co najważniejsze!

Kilka ważnych faktów

  • Słusznie mówi się, że jeśli osoba nie odprawi tego nabożeństwa jako dziecko, to prawdopodobnie już nigdy tego nie zrobi – dlatego właśnie tak ważne jest, aby opracować materiały, pomoce i wskazówki (nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców, katechetów i księży)
  • Najlepszym czasem na odprawienie tego nabożeństwa dla dzieci jest czas szkoły podstawowej. Istotą nabożeństwa jest przyjęcie Komunii Świętej, więc jest to projekt skierowany do wszystkich dzieci, które były już u pierwszej Komunii Świętej. 
  • Sytuacja duchowa rodzin, a przez to i dzieci jest dziś bardzo trudna. Przez dzieło SERCE9 chcemy też dotrzeć do dzieci, które nie mają doświadczenia miłości i wiary w Boga. Dlatego materiał musi mieć profesjonalną wersję multimedialną – właśnie przez internet możemy z tym zaproszeniem dotrzeć do dzieci z trudnych rodzin. 

Jaki mamy pomysł na SERCE9 dla dzieci?

Materiały będą zawierać 9 modułów – na każdy z 9 pierwszych piątków. W każdym z nich chcemy zaproponować kilka etapów, tak, aby dzieci mogły zaczerpnąć jak najwięcej dobra i duchowych owoców. 

PIerwszym etapem będzie niedziela przed konkretnym pierwszym piątkiem – tutaj chcemy zwrócić dzieciom uwagę na to, że niedziela to najważniejszy dzień tygodnia, a niedzielna Eucharystia to nasz największy skarb na ziemi. Służyć temu będzie krótkie nauczanie oraz zadanie eucharystyczne. 

Drugim etapem będzie czas od niedzieli do konkretnego pierwszego piątku. Aby dziecko nie zapomniało i pierwszym piątku – przygotujemy na ten czas konkretne zadanie, które dziecko może wykonać w domu samo lub z pomocą rodziców. 

Trzeci etap to sam pierwszy piątek. Na ten dzień przygotowujemy naukę w ciekawej i zróżnicowanej formie oraz zadanie do wykonania. Oczywiście – najważniejszy jest tego dnia udział we Mszy Świętej oraz przyjęcie Komunii Świętej wynagradzającej. Będziemy motywować do tego dzieci (i rodziców!) – na wszelkie sposoby!

Czwarty etap to czas między jednym pierwszym piątkiem, a kolejnym. O tym również pomyśleliśmy! Aby dzieci nie zapomniały o tym, że uczestniczą w nabożeństwie – przygotujemy konkretne propozycje zadań, tak aby cały czas dzieci mogły duchowo wzrastać i pamiętać o całym dziele. 

W materiałach znajdą się też oczywiście kolorowanki i naklejki – bo przecież wszystkie dzieci lubią rysować i kolekcjonować!

Nasze doświadczenie

Osobiście jestem twórcą takich rekolekcji jak: ODDANIE33, Adoracja9 – Dwie Kolumny, Wieczernik9 czy RODZINA33. Z wykształcenia jestem magistrem teologii. Studiowałem też 5 lat psychologii. 

W swoim życiu dużo pracowałem z dziećmi. Prowadziłem rekolekcje w kilkudziesięciu szkołach podstawowych. Razem z moimi przyjaciółmi, którzy są wybitnymi pedagogami – stworzyliśmy też materiały dla dzieci, które możesz obejrzeć na kanale YT. Koniecznie sprawdź, co wcześniej robiliśmy: 

  1. Rekolekcje adwentowe (27 odcinków) – Przygoda się zaczyna: Ja i Święta Rodzina: ODCINEK 1/27: https://youtu.be/8UtTE9tEbSQ?si=TvKkPbEIpo9GWqsY
  2. Rekolekcje wielkopostne  – W drogę za Jezusem, krok po kroku, z Maryją u boku: Odcinek 1: https://youtu.be/yKaq-rFitZY?si=Y_gaj8oCoBrqQWzT
  3. Rekolekcje dla ministrantów: Misja TOTUS TUUS: miniSTRANT na MAXA!: https://youtu.be/TXf9z-U76X0?si=oEkx8bDzVqqbFQDz

Do projektu SERCE9 chcemy zaangażować najlepszych fachowców z wielu dziedzin. Dlaczego? Ponieważ troska o życie duchowe dzieci to priorytet i prawdziwa walka, w której nie ma miejsca na półśrodki i tzw. katolipę. 

Jeśli zgadzasz się z nami – WESPRZYJ PROJEKT I DZIEŁO SERCE9 dla dzieci!

Etapy i koszty

W pierwszy piątek października 2024 roku chcemy rozpocząć pierwszą ogólnopolską edycję projektu SERCE9 dla dzieci. A to znaczy, że czasu mamy bardzo mało. Projekt składa się z 5 etapów: 

I ETAP: (w toku!) – opracowanie merytoryczne materiałów

Koszt tego etapu to 15.000 zł (praca 3 osób przez półtora miesiąca).  Ten etap potrwa do końca czerwca. 

II ETAP to przygotowanie materiałów multimedialnych i audiowizualnych. Tutaj wejdą do gry ekipy nagraniowe (co najmniej dwie), montażyści, lektorzy, dźwiękowcy i kreatorzy. 

Koszt tego etapu to 15.000 zł. Ten etap potrwa od początku lipca do końca sierpnia. 

III ETAP to utworzenie strony internetowej: www.serce9dladzieci.pl

Strona będzie nieocenioną pomocą dla dzieci, rodziców, katechetów oraz duszpasterzy. 

Koszt  utworzenia strony oraz przygotowania potrzebnego oprogramowania to 15.000 zł. (to nie będzie zwykła strona!) Ten etap potrwa od początku sierpnia do połowy września. 

IV ETAP to promocja medialna projektu oraz materiałów SERCE9 oraz koszt prowadzenia strony w mediach społecznościowych. Wykorzystamy wszystkie swoje pomysły, znajomości oraz każdą złotówkę jaką będziemy mieli na to, aby dotrzeć z tym zaproszeniem do każdego rodzica i każdego dziecka. Przez tą zrzutkę chcielibyśmy uzbierać na ten cel co najmniej 15.000 zł, ponieważ to pozwoli nam na zrobienie konkretnej kampanii w mediach społecznościowych, oraz pokryć koszt prowadzenia strony przez pierwsze trzy miesiące czyli do końca 2024 roku. 

V ETAP to wydanie materiałów drukowanych. To właśnie tutaj będą pracować najlepsi graficy, ilustratorzy, składacze, korektorzy, redaktorzy oraz drukarze. To musi być najpiękniejsza książka świata, bo takie jest Serce Jezusa i takie jest niebo, o które walczymy dla wszystkich dzieci! Już teraz udało nam się zaangażować jednego z najlepszych rysowników w Polsce, laureata wielu nagród i wyróżnień! To będzie książka od której dzieci nie będą się mogły oderwać m! 

Koszt tego etapu to 35.000 zł (przy tym etapie pracować będzie aż 8 specjalistów!) Ten etap potrwa od początku października 2024 roku do końca marca 2025. 

JEŚLI MACIE JESZCZE JAKIŚ INNY POMYSŁ – JAK MOŻECIE NAM POMÓC – ZAPRASZAMY DO KONTAKTU! 

Jak możesz pomóc:

  • Wpłacając wybraną przez siebie kwotę korzystając z bramki do płatności Wesprzyj” 
  • Przelewem tradycyjnym wpisując w tytule: Bilety do Nieba. 
 
Przy wpłacie przelewem tradycyjnym zielony pasek postępu zbiórki aktualizuje się w ciągu 48 godzin.
 
Jeśli chciałbyś podstawić jakieś dobra materialne to prosimy o kontakt: 
 
Zapraszamy Cię do pomocy. Wspólnie zawalczmy o zdrowie i lepsze jutro dzieci !!!

Darczyńcy, którzy wsparli ten projekt:

Imię Kwota Słowa wsparcia
Anonimowy Darczyńca 50,00 zł -
Anna 50,00 zł Piękny pomysł. Niech Pan błogosławi Wam w realizacji tego zadania
Anonimowy Darczyńca 100,00 zł całym sercem popieram akcję
Anonimowy Darczyńca 50,00 zł Dziękuję za to dzieło
Przelew tradycyjny - Agata B. 100,00 zł ❤️
Kasia 100,00 zł Całym Sercem z Wami
Anonimowy Darczyńca 20,00 zł Kocham Cię
Grażyna 100,00 zł Na Chwałę Bożą!!!
Monika 100,00 zł niech całe NIEBO wam pomaga
Joanna 50,00 zł 🙏❤️
1 2 3 6

Bilety do Nieba

3 950 zł z 15 000 zł
26%