Nasza misja

Nasza misja

Nasza misja

Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali. Św. Jan Paweł II

Postanowiliśmy wdrożyć Ewangelie w czyn.

Dlaczego to robimy:

Na pewnym etapie życia zaczęliśmy dostrzegać to czego wcześniej nie widzieliśmy. Poczuliśmy bardzo mocne wewnętrzne przynaglenie, aby to co jest zapisane na kartach Ewangelii wdrożyć w czyn.
 
Dlatego w roku 2016  zdecydowaliśmy się idąc za tym przynagleniem zmienić podejście do tego, co wiemy i co słyszymy.  Tak właśnie powstało Stowarzyszenie Charytatywne Czyńmy Dobro, a następnie jako kontynuacja i rozwinięcie działań, Fundacja Jesteście Światłem.
 
A „wstając z kanapy” zgodnie z wezwaniem Papieża Franciszka i zapraszając do tego naszych przyjaciół i znajomych zaczęliśmy zmieniać rzeczywistość innych ludzi, dzieci i rodzin w Polsce jak i w krajach Afryki.
 

Jak działamy:

Jesteśmy organizacją non-profit. Każda przekazana nam złotówka trafia w 100% na wskazany cel. Jesteśmy tam, gdzie pomoc jest potrzebna, ponieważ Ewangelia nie zna granic. Działamy w różnych miejscach i okolicznościach. Często jest to pomoc rodzinom w Polsce, które np. z powodu choroby, nieszczęśliwego wypadku i innych przyczyn nie „mogą wstać z kolan”, pomoc osobom bezdomnym, pomoc domom dziecka, pomoc dzieciom w Afryce na znanych nam misjach czy adopcja materialna i duchowa dzieci w Afryce.

Więcej informacji o dotychczas zrealizowanych projektach w Polsce i Afryce można poczytać w zakładce projekty – projekty zakończone.

Ludzie chcą pomagać, ale często jednak nie wiedza jak, gdzie i komu zaufać. Dlatego wzięliśmy sprawy w własne ręce i chcemy umożliwić każdemu uczestnictwo w tym co robimy. Dzisiaj same słowa to za mało, dlatego tak bardzo potrzebne są czyny.

 Co nas wyróżnia:

  • Jesteśmy organizacja non-profit,
  • Każda wpłacona złotówka trafia w 100% na wskazany cel
  • Dla nas jest to wdrożenie Ewangelii w czyn,

Tak właśnie chcemy realizować naszą misje bycia światłem dla świata.

Czego doświadczyliśmy:

W trakcie naszych działań, wiele projektów udało zakończyć się sukcesem. Poznaliśmy mnóstwo wspaniałych ludzi, którym udzieliliśmy pomocy jak i ludzi którzy wspierają nasze działania i tych z którymi współpracujemy. Doświadczyliśmy, jak bezinteresowne dobro może przemieniać życie innych ludzi, inspirować ich do zmiany i dać nadzieje i siły do działania.

Podczas realizacji różnych akcji poznaliśmy wyjątkowe osoby, które działają na rzecz drugiego człowieka poświęcając całe swoje życie, tworzących misję zagraniczne. Dużo nas to wszystko nauczyło.

W niektórych projektach łączymy siły, ponieważ wiemy, że razem możemy zrobić więcej.

W naszej drużynie mamy ludzi w różnym wieku, różnych zawodów, wolontariuszy i duchownych, którzy są czynnie zaangażowani w szerzenie dobra.

Dlatego zapraszamy też Ciebie do tego, bo jeśli uda nam się pomóc jednej osobie to może nie zmieniamy jeszcze całego świata, ale na pewno zmieniamy świat tej osoby

Niech słowa św. Jana Pawła II które kilka lat temu postawiliśmy sobie jako motto naszych działań przyświeca każdemu z nas:

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Dołącz do nas i stań się światłem dla świata. Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów.  Zapraszamy Cię do tego.

Zespół Jesteście Światłem