Nasza misja

Nasza misja

Nasza misja

Postanowiliśmy wdrożyć Ewangelie w czyn. "Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali". Św.Jan Paweł II

Czemu to robimy:

Na pewnym etapie życia zaczęliśmy dostrzegać to czego wcześniej nie widzieliśmy. Poczuliśmy wewnętrzne przynaglenie, aby to co jest zapisane na kartach Ewangelii wdrożyć w czyn.

W roku 2016  zdecydowaliśmy się, idąc za tym przynagleniem zmienić podejście do tego co wiemy, co słyszymy.  I tak właśnie  powstało Stowarzyszenie Charytatywne Czyńmy Dobro.

A „wstając z kanapy” zgodnie z wezwaniem Papieża Franciszka i zapraszając do tego naszych przyjaciół i znajomych zaczęliśmy zmieniać rzeczywistość innych ludzi, dzieci i rodzin w Polsce jak i w krajach Afryki.

Jak działamy:

Nasza działania ukierunkowana są głownie na pomoc rodzinom w Polsce które z powodu choroby, nieszczęśliwego wypadku i innych przyczyn nie „mogą wstać z kolan”, pomoc osobom bezdomnym, pomoc domom dziecka, adopcja materialna i duchowa dzieci w Afryce, pomoc dzieciom w Afryce na znanych nam misjach. 

Więcej informacji o dotychczas zrealizowanych projektach w Polsce i Afryce można poczytać w zakładce projekty – projekty zakończone.

Ludzie chcą pomagać, ale często jednak nie wiedza jak, gdzie i komu zaufać. Dlatego wzięliśmy sprawy w własne ręce i chcemy umożliwić każdemu uczestnictwo w tym co robimy.

O złych rzeczach jest głośno i się mówi a dobro jest ciche, może nadszedł czas właśnie to zmienić. Dzisiaj słowa to za mało, potrzebne są czyny.

 Co nas wyróżnia:

Jesteśmy organizacja non-profit. Każda wpłacona złotówka trafia w 100% na wskazany cel bez żadnych opłat i prowizji.

Tak właśnie chcemy realizować nasza misje bycia światłem dla świata.

 Czego doświadczyliśmy:

W trakcie tych wszystkich działań wiele projektów udało się zakończyć sukcesem. Poznaliśmy mnóstwo wspaniałych ludzi, którym udzieliliśmy pomocy, ludzi którzy wspierają nasze działania i tych z którymi współpracujemy. Doświadczyliśmy jak bezinteresowne dobro może przemieniać życie innych ludzi, inspirować ich do zmiany i dać nadzieje i siły do działania. 

Realizując projekty poznaliśmy wyjątkowe osoby, które działają na rzecz drugiego człowieka poświęcając całe swoje życie, tworzących misję zagraniczne, lekarzy bez granic. Dużo też w międzyczasie się ucząc. W niektórych projektach łączymy siły bo wiemy że razem możemy zrobić więcej. 

W naszej drużynie mamy ludzi w różnym wieku, różnych zawodów, wolontariuszy i duchownych, którzy są czynnie zaangażowani w szerzenie dobra.

Dlatego zapraszamy Was też do tego, bo jeśli uda nam się pomóc jednej osobie to może nie zmieniamy jeszcze całego świata, ale na pewno zmieniamy świat tej osoby

Niech słowa św. Jana Pawła II które kilka lat temu postawiliśmy sobie jako motto naszego Stowarzyszenia i które rozpoczęło nasza drogę przyświeca każdemu z nas na każdym kroku życia: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Dołącz do nas i stań się światłem dla świata. Zapraszamy Cię do tego. 

Adam i Marta Maciejewicz, Hanna Bartnik – zołożyciele Stowarzyszenia wraz z cała drużyna Czyńmy Dobro

Zamknij Menu